Grzegorz Kwapisiewicz

Ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Otrzymał dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1986 roku. Jest autorem monumentalnych rzeźb nagrobkowych, plenerowych oraz pomników.

Ma bardzo bogaty dorobek artystyczny. Brał udział w wielu pracach zbiorowych i indywidualnych w kraju oraz za granicą. Uprawia rzeźbę i kamieniarstwo artystyczne.

W latach 1986-1993 pracował jako wykładowca Rzeźby na Uniwersytecie w Lublinie. Od 1994 w Niemczech, Francji i Danii wykonywał prace specjalistyczne z zakresu kamieniarstwa, rzeźby i konserwacji zabytków.

Po powrocie do kraju w 1998 roku założył firmę KATANGA. Skupił wokół siebie grupę fachowców, którzy całe swe doświadczenie, wiedzę oraz życiowe cele związali z szeroko pojętą sztuką użytkową. Jego projekty i realizacje kreują przestrzeń tak, aby spełniała najwyższe wymagania estetyczne i warsztatowe.

Dzięki jego staraniom, KATANGA to obecnie jedna z niewielu firm w Polsce, która pielęgnuje stare metody obróbki ręcznej. Jej poziom wysoko ocenili klienci w Polsce i wielu krajach Europy.

Wiktor Kwapisiewicz

Ukończył studia budowlane z dyplomem inżyniera budownictwa. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował w Bułgarii, Wielkiej Brytanii oraz Polsce jako kierownik prac montażowych. Przez 3 lata wykonywał kominki wiktoriańskie w Londynie.

Obecnie od 2006 roku pracuje w firmie KATANGA oraz pełni w niej funkcje menadżersko-organizacyjne. Dzięki jego zaangażowaniu, prace wykonywane są terminowo i zgodnie ze sztuką budowlaną. Poszerzył on działalność firmy o piaskowanie, wprowadzając nowe technologie oraz maszyny.